Su pompası nasıl korunur?

- Mar 04, 2021-

Eğersu pompasıçalışma yönetmelikleri kapsamında kullanılır, genellikle 2 yıl içinde daha az arıza vardır. Ama gerektiği gibi sürdürülmelidir. Bizon su pompaları sunmaktadırdizel su pompasıVebenzinli su pompası. Bu pompalar su artırma, kanalizasyon arıtımı ve su taşımacılığı dahil olmak üzere birçok farklı sistemde kullanılmaktadır. Su pompalarının farklı kullanım alanları olmasına rağmen, su pompalarının bakımı benzerdir. Bu makalede, pompanızın daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için bazı ipuçları sağlayacağız.


4 inch diesel water pumpSu pompası çalışmadan önce nasıl kontrol edilir?

Pompada birçok parça vardır ve tüm parçaların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

  • 1. Su pompasının ve güç makinesinin ayak cıvatalarını ve kavrama vidalarını kontrol edin. Gevşek veya düşerlerse, sıkın.

  • 2. Pompanın dönen kısmının esnek olup olmadığını kontrol etmek için kavramayı veya kasnak döndürün. Şu anda, pompaya düşen herhangi bir yabancı nesne olup olmadığını da gözlemleyebilirsiniz.

  • 3. Rulmandaki yağlama yağının temiz ve uygun olup olmadığını kontrol edin

  • 4. Çarklar, contalar, rulmanlar, vanalar vb.

  • 5. Elektrik bileşenleri, sigortalar vb.

Su pompası bakımı

Her ne kadar kapsamlı bakım yapmak için profesyonel bir pompa uzmanı önermekle birlikte. Ancak pompanın verimli çalışmasını sağlamak ve arıza riskini azaltmak için bazı şeyler yapabilirsiniz.diesel water pump

  • 1. Su pompası kullanıldıktan sonra, su borularını ve bağlantı parçalarını zamanında çıkarın. Su borularının ve pompanın içindeki kalan su boşaltılmalıdır.

  • 2. İki zamanlı benzinli su pompası karışık yağ kullanır, bu nedenle karbüratör ve benzin filtre elemanının kirlenmesi kolaydır. Temizlemek için benzin kullanabilirsiniz. Dört zamanlı benzinli veya dizel su pompasını 40-50 saat kullandıktan sonra karter yağı değiştirilmelidir. Pompa uzun süre kullanılmazsa, her 20-30 günde bir 5-10 dakika çalıştırılabilir ve çalıştırılabilir. Bu, iletim bileşenlerini yağlayacak ve korozyonu önleyecektir.

  • 3. Parçaları değiştirirken, doğru ve güvenilir kurulumdan emin olmalısınız.

  • 4. Yağ kaçağı, su kaçağı veya hava kaçağı olup olmadığına dikkat edin. Eskiyen conta halkasını değiştirmeyi seçebilir veya bizden yardım isteyebilirsiniz.

  • 5. Pompayı serin ve kuru bir yerde saklayın ve temiz tutun.

Çin'in önde gelen su pompası tedarikçilerinden biri olarak, sizi fabrikamızdan Çin'de üretilen toptan dökme su pompasına sıcak bir şekilde bekliyoruz. Tüm ürünler yüksek kalite ve rekabetçi fiyat ile vardır.